1 minute reading time (251 words)

Yola Çıktım Sabiha’dan, Gidiyorum Gündüz Gece

Yola Çıktım Sabiha’dan, Gidiyorum Gündüz Gece

Sırtımda matı ve uyku tulumuyla tam takım bir dağcı çantası, önümde daha küçük bir sırt çantasıyla yola koyuldum. 4-5 saatlik bir uçuştan sonra Birleşik Arap Emirlikleri'nin Sharjah şehrinden aktarma yaptım. Uçaktan gördüğüm kadarıyla çölün ortasına kurulmuş, buraya ait olmadıklarını haykıran ağaçlarla dolu ilginç bir şehir. Upuzun ve dümdüz giden bomboş yollar var. Uçaktan inerken suratıma çarpan 44 derecelik kuru hava suratımda "macera başlıyor" anlamına gelen aptal bir gülümsemeye neden oldu çünkü uçakta klimayı derin dondurucu ayarında çalıştırmışlardı. Ardından bir 5 saatlik uçuş daha yaptım ve Delhi'ye ulaştım.

Uçuş sürelerinden emin değilim çünkü sürekli zaman dilimi değişimine maruz kaldım. Delhi'de havaalanından çıktığımda ise 48 derecelik nemli bir sıcağın içine yürüdüm. Bilim kurgu filmlerindeki gibi bir geçitten farklı bir boyuta geçmek gibiydi. Bir anda çok farklı görünüşe sahip insanların arasında, hiç hissetmediğim bir sıcaklıkta kaldım. Taksiyle kalacağım eve varmak 40 dakika sürdü ve bu süre boyunca yüzüme sıcak bir rüzgar vurdu. Lodos gibi değil de sıcak bir fırının içine başımı yaklaştırıyormuşum hissi veren bir rüzgardı. Şikayet ediyorum gibi durabilir ama çok keyifliydi. 1 ay boyunca yaşayacağım ve içinde onlarca farklı ülkeden (AIESEC'ten) gelen insanın yaşadığı evime yerleştim.

İlk gecem kabus gibi geçti. Odalarda klima vardı ama gece boyunca 5 kere elektrik kesildi ve gece 40 dereceye "düşen" sıcaklık, terler içinde yattığım ve vurunca toz bulutlarının havalandığı yatağımda pek de keyif vermedi. Sıcakladığım için balkondan dışarı çıktım ama dışarıda da durum çok farklı değildi. Akşam su almayı akıl edememiştim ve çok susadım. Ve daha ilk gecemde o soruyu kendime sordum: "Ben nereye geldim?"

 

Delhi 1: Hoşgeldim Hoş Gördüm
Bir İnsan Neden Hindistan’a Gitmek İster?

İlgili Yazılar

 

Yorum (0)

There are no comments posted here yet

Yorumunuzu bırakın

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location

Bizi takip edin