İlk ve orta öğrenimini vasat bir öğrenci olarak tamamladı. ÖSYM engeline takılarak ikinci yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini kazandı. Yeterli donanıma sahip olmadığını görünce bir de yüksek lisans yaptı. Bir yıllık tezi üç yılda yazabildi. Ancak gene yeterince donanamadı. Gezmenin ve özgürce okumanın yeterli donanımı sağlayabileceğini ...düşünüyor ve tabi en önemlisi paylaşımın... Dostluk, sevgi ve dansla kalın... Gezerek sevin ve severek gezin :) Devamı

Malta Gezisi

malta-gezisi-1.jpg

Malta Adası üç takım adadan oluşan (Gozo, Comino ve Malta) Akdeniz'in bütün güzelliklerini barındıran küçük şirin bir ülke. Gezdiğiniz zaman kolay kolay tanı getiremeyeceğiniz tamamen kendine özgü bir yer. Ne batı ne doğu diyebileceğiniz, Akdeniz'in tuzu ve sıcaklığını taşıyan, doğunun eşsiz mimari estetiğini kazanmış, batılı tarzda yaşam kültürüne sahip, farklı kültürleri bir arada görebileceğiniz bir ada ülkesi. Adayı tanımanın en iyi yolu elbette gezip görmek ancak gezip görmek isteyenler, isteyip de göremeyenler veya sadece gezi yazısı okumayı sevenler için tanıtmaya çalışacağım.

Devamını okuyun
  9616 Tıklanma
0 yorum
9616 Tıklanma
  0 yorum

Yolculuk İtalya'ya

colosseum-roma-italya-gez-gonlunce.jpg

Arkadaşlarımla gezi planı yaparken interrail bileti alarak Avrupa yolculuğuna çıkmaya karar verdik. Ben bu uzun soluklu yolculuğun İtalya ayağına katılacağımı belirttim. İşe öncelikle 16 Temmuz 2012 tarihli Roma'ya gidiş ve 22 Temmuz tarihli Venedik'ten dönüş bileti almakla başladım. Kalacağımız ve gezeceğimiz yerlerin hayalini kurup planını yapmak ise işin en zevkli kısmıydı. İnterrail biletiyle schengen vizesine dahil olan tüm Avrupa ülkelerine ve bu ülkeler içerisinde şehirlerarası seyahat edebilirsiniz. Bu seçim dar zamanda çok yer gezmeyi de beraberinde getirir. Böylelikle Roma, Pisa, Lucca, Floransa, Livorno ve Venedik'ten oluşan 7 günlük seyahat programımız başladı.

Devamını okuyun
  5288 Tıklanma
0 yorum
5288 Tıklanma
  0 yorum

Bizi takip edin