Antakya'da doğdum. 9 yıldır İstanbul'da yaşıyorum. İTÜ'de genetik lisans ve yüksek lisans eğitimi aldım. Çok gezen mi çok okuyan mı konusunda çok okuyan tarafındayım ama bence gezen daha iyi bilir. :) Fırsat buldukça yeni yerler görmeye çalışıyorum ama benim için çok özel yerlerden vazgeçmekte çok zorlanıyorum. Her yaz işi gücü bırakıp bir sahil kö...yüne yerleşmeyi planlıyorum, bu yaz buna çok yaklaştım ama İstanbul sevgim yine baskın geldi. :) Her sene bir önceki seneden daha çok yer gezmek hedefi koyuyorum. Uzaklara kaçamasam da burnumun dibindeki saklı yerleri keşfetmeye çalışıyorum -aslında onlar saklı değil, biz saklanıyoruz.- Gelecekte sakin ve çok gezmeli bir hayat kurguluyorum. Umarım kısa vadede planlarım gerçek olur. Her gittiğim köşe bucağı yazıyorum zaten kendime, şimdi bir de buradaki blogumda paylaşacağım. :) Devamı

Antakya - Eski Şehrin Sokakları

Antakya - Eski Şehrin Sokakları

Eski şehrin sokakları

Nasıl anlatsam, nerden başlasam diye düşünürken kendimi şehrin eski sokaklarında buldum. Antakya çok eski bir yerleşim yeri. Değişen yerleşik toplumlar, doğal afetler gibi birçok etmenden ötürü defalarca yeniden kurulmuş. Şehrin merkezî caddelerinden Kurtuluş Caddesi sokaklarında yürüdüğünüzde bu "yıllanmış şarap" tadına kendiliğinizden varıyorsunuz.

Devamını okuyun
  5042 Tıklanma
0 yorum
5042 Tıklanma
  0 yorum

Hatay'ın Vakıflı Köyü

Hatay'ın Vakıflı Köyü

Merhaba! Bu benim ilk yazım. Aslında benim diyemem çünkü bunu kardeşimle beraber yazdık. :) Ben İstanbul'da yaşıyorum, kardeşim İnci ise Midyat'ta. Aslında bu bir gezi değil daha çok "gezdirme" yazısı. Her sene özellikle yaz aylarında Hatay'a gelen arkadaşlarımıza gösterdiğimiz güzellikleri herkes görsün istedik ve güçlerimizi birleştirdik. Fotoğrafları da Anıl çekince ortaya bu kolektif yazı çıktı, umarım beğenirsiniz. :)

Devamını okuyun
  5084 Tıklanma
0 yorum
5084 Tıklanma
  0 yorum

Bizi takip edin