1 minute reading time (224 words)

Viyana'da Dans Zamanı

viyana-da-dans-zamani-floridita-viyana-avusturya-gez-gonlunce.jpg

Günün yorgunluğunu atmak için arkadaşımın da derslerine katıldığı dans okulunun düzenlediği geceye gitmeye karar veriyoruz.

Akşam 10'a kadar dersler ve workshop olacağından tıpkı İstanbul'da yaptığımız gibi yemek sonrası tatlılarımızın üzerine yola düşüyoruz. Oldukça merkezi bir yerde yer alan "Floridita"ya varıyoruz.

Müzik sesi henüz kapıdayken duyuluyor ve adımlarımızı hızlandırmamıza sebep oluyor.

Girişte oldukça iri, Afrikalı bir güvenlik görevlisi ile karşılanıyoruz. Giriş ücreti alınmıyor ancak mont, kaban vs. vestiyere bırakılıyor. 1-2 Euro gibi cüzi bir ödeme ile içeri giriyoruz.

İlk mekanda oturma grupları ve bar yer alıyor. Burada misafirler sohbet edip terlerini kurutuyor :) Biz de bir kenarda dans ayakkabılarımızı giyip iç mekana yöneliyoruz.

İç mekan oldukça kalabalık ve DJ tanıdık olduğumuz parçaları arka arkaya sıralıyor. Hemen eşyalarımızı bir yere koyup piste doğru fırlıyoruz. Bilmediğin bir mekana tanıdıkla gitmenin avantajı ile dans etmeye başlıyoruz. :)

 

a1sx2_Thumbnail1_viyana-da-dans-zamani-floridita-onunde-viyana-avusturya-gez-gonlunce.jpg

a1sx2_Thumbnail1_viyana-da-dans-zamani-floridita-mekan-ici-viyana-avusturya-gez-gonlunce.jpg   a1sx2_Thumbnail1_viyana-da-dans-zamani-floridita-rueda-viyana-avusturya-gez-gonlunce.jpg

Ağrlıklı olarak Cuban dans edildiğini gözlemledim ve deneyimledim. Benim dans ettiğim arkadaşların iyi olduklarını söylediler ancak iyilik de göreceliymiş demek ki. :) Birkaç parça sonra tüm salon rueda yapmaya başladı. Herkesin partneri olduğu için bize de izlemek düştü. Bir süre sonra içkilerimiz de bitince bize salsa sırası gelmeyeceğini düşünerek toparlanmaya başladık.

Ertesi gün arkadaşımızın da işe erken gitmesi gerektiğinden çok geçe kalmadan kanımızı kaynatan müzik eşliğinde geceden ayrılıyoruz.

Yeni keşiflerde görüşmek üzere, 

Floridita Cuban Dance Bar
Adres: JOHANNESGASSE 3 (few steps from the KÄRNTNERSTRASSE) in the heart of Vienna's city.
http://www.floridita.at/

Kana Kana Cannes'amamak!
Beyrut'ta Son Akşam Yemeği :)

İlgili Yazılar

 

Yorum (0)

There are no comments posted here yet

Yorumunuzu bırakın

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location

Bizi takip edin