1 minute reading time (236 words)

Süleymaniye Camii, Fener, Balat Gezisi (23.11.2013)

musevi-hastanesi-balat-fatih-istanbul.jpg

İstanbul'u Keşif Gezilerimizin ikincisini Fatih ilçesine bağlı Fener ve Balat semtlerine yapalım dedik. Fener ve Balat öncesinde, Sultan Süleyman tarafından yaptırılan ve Mimar Sinan'ın "kalfalık eserim" dediği Süleymaniye Camii'ni göreceğiz.

Daha önceki gezimiz gibi, yanınızda kamera getirmeniz şart olmasa da, bu bir foto-yürüyüş (photowalk) tarzında olacak. Yol boyunca gördüğümüz ilginç şeylerin veya durumların fotoğraflarını ve videolarını çekeceğiz.

Bu tür gezilere genelde sabah erken saatlerde başlamayı tercih ediyoruz, çünkü hem ortalık pek sakin oluyor hem de öğleden sonramızı bir derece özgürleştirmiş olabiliyoruz. Dolayısıyla yürüyüşümüze sabahleyin başlayacağız.

Kabaca taslak program şöyle: 23 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 10:00'da Eminönü'nde Mısır Çarşısı girişinde buluşuyor ve Süleymaniye Camii'ne doğru yola çıkıyoruz. Ardından Fener ve Balat'a doğru yürüyeceğiz. Geziyi 13:30 - 14:00 gibi yine Eminönü'nde bitirmeyi umuyoruz.

Bu gezide Süleymaniye Camii, Fener Rum Lisesi, Bulgar Kilisesi (Sveti Stefan) gibi yapılar mutlaka görülecekler listesinde olacak ama tahmin ediyorum yol boyunca daha başka birçok şey ilgimizi çekecektir.

Katılmayı düşünürseniz bana email (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) gönderebilirsiniz.

Sizin de bu gezi programına yönelik öneri ve katkılarınızı beklerim.

Etkinliği facebook'tan da takip etmek için:

https://www.facebook.com/events/176598449207528/ 

Kız Kulesi Efsanesi
Yerebatan Sarnıcı

İlgili Yazılar

 

Yorum (0)

There are no comments posted here yet

Yorumunuzu bırakın

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location

Bizi takip edin