2 minutes reading time (488 words)

Ramada Majestic Bucharest Hotel

ramada-majestic-bucharest-hotel-1.jpg

Otel seçiminde en başta önem verdiğim şeylerden bir tanesi lokasyondur. Söz ettiğim seçim bir tatil içinse şehrin gürültüsünden, kalabalığından uzak, doğayla içi içe bir lokasyon belki ilk tercihim olacakken bir iş gezisinde genelde durum tam tersi olur; her yere ve her şeye kolayca erişebilmek, şehir hayatının tam merkezinde olmak isterim. İşte Ramada Majestic Bucharest Hotel tam da böyle bir konumda.

Otel Eski Bükreş diye tabir edilen ve tarihi binalarla dolu bölgenin içerisinde harika bir lokasyona sahip. Müzeler, görülmeye değer tarihi yapılar, restoranlar, eğlence mekânları Otele 5 dakikalık yürüme mesafesinde.

Merkezi konumu dışında bu otelin sevdiğim diğer bir özelliği de ufak ve sakin oluşuydu. Bu tür ufak otellerde insani ilişkiler kurabilmeniz büyük otellere göre nispeten daha mümkün olabiliyor. Hem siz otel çalışanlarını hem de onlar sizi tanıyabiliyor mesela. Bu sevdiğim bir şey.

Otel personelinin tavrı konusunda olumsuz herhangi bir gözlemim olmadı. Genel olarak otel personelinin güler yüzlü ve cana yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

ramada-majestic-bucharest-hotel-2.jpg

Kahvaltı ve yemek konusuna girmeden önce buranın Ramada markası altında bir Türk oteli olduğunu söylemiş olayım. Bu da aslında Oteli tercih nedenlerimden biriydi, çünkü Türklerin sahip olduğu otellerde genelde kendimi daha rahat hissediyor, bizim damak tadımıza yakın yemekler bulabiliyor, ayrıca ülkemizden bir girişimciye de destek vermiş oluyorum.

Şimdi gelelim kahvaltıya.

Kahvaltı içeriği 4 yıldızlı bir otel için belki fena değildi, beni mutsuz etmedi, fakat bence geliştirilmeye ihtiyacı var. Ufak dokunuşlar ve ekler ile çok daha iyi olabilir. Patates kızartmasını hiç beğenmedim mesela. Oradan başlanabilir. :)

ramada-majestic-bucharest-hotel-3.jpg

ramada-majestic-bucharest-hotel-4.jpg

ramada-majestic-bucharest-hotel-5.jpg

Kahvaltı yapılan restoranın hemen yan tarafta bir de dış mekânı var. Burada öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Yemekler güzel. Bir keresinde kalkan fileto (Turbot Fillet in Herbs Crust on Vegetables Piperada) ve yanında patates haşlama söylemiş ve oldukça memnun kalmıştım. Servis iyi, fakat garsonların sizi fark etmesi bazen zaman alabiliyor. Yeri gelmişken, Otelde internetin en iyi çektiği yer de burasıdır.

ramada-majestic-bucharest-hotel-6.jpg

ramada-majestic-bucharest-hotel-7.jpg

Otel odalarında benim en çok arayacağım şey temizlik, odanın ferah ve yatağın rahat olmasıdır. Bu anlamda Ramada Majestic'te kaldığım odanın boyutu, düzeni, temizliği genel olarak iyiydi. Benim yerimde başka biri olsaydı eski model yerine LCD ekran son model bir televizyonun olmayışına belki üzülebilirdi. Ben pek televizyon seyreden birisi olmadığım için bunu önemsemedim açıkçası.

ramada-majestic-bucharest-hotel-8.jpg

ramada-majestic-bucharest-hotel-9.jpg

ramada-majestic-bucharest-hotel-10.jpg
Otelin yararlanmak isteyebileceğiniz ufak bir fitness salonu ve havuzu da var.

ramada-majestic-bucharest-hotel-11.jpg

Otel konusunda şüphesiz herkesin farklı bütçeleri ve farklı standartları oluyor. Dolayısıyla genel okuyucuya "burada şurada kalın" gibi tavsiyelerde bulunmak pek anlamlı olmayabilir, fakat Bükreş'teki konaklamanızda merkezi konum sizin için önemliyse Ramada Majestic Bucharest Hotel'i iyi bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Ramada Majestic Bucharest
38-40, Calea Victoriei, Sect. 1, Bucharest – Romania
Tel: (+40 21) 310 27 15 / 20 / 35 / 46 / 72
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.ramadamajestic.ro/
Deneyim tarihi: Haziran 2013

Mika Tur ile Kısa Söyleşimiz
Avrupa Birliği’nin Yeni Gözdesi Başkent Zagreb’e D...

İlgili Yazılar

 

Yorum (0)

There are no comments posted here yet

Yorumunuzu bırakın

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location

Bizi takip edin