1 minute reading time (214 words)

İstanbul’da Nerelerde Balık Tutulur?

İstanbul’da Nerelerde Balık Tutulur?

Balık tutmak, sadece o ana odaklanmak, oltanın ucundaki kıpırtı tüm diğer düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlar. İnanılmaz bir durağan ruh hali bazılarına sıkıcı gelebilir ama tutkunları için balık tutmak her zaman mükemmel bir dinlenme aracıdır. Peki, İstanbul'da balık tutmak için nerelere gidilir?

İstanbul'da, özellikle Anadolu yakasında oturan dostlar için Ömerli barajını tavsiye ederim. Eşinizle ve dostunuzla rahatlıkla gidebileceğiniz, özellikle Ömerli Kurnaköy taraflarında baraja kadar yaklaşabileceğiniz patika yollar bulunmaktadır. Bol oksijenle, çam ağalarının içinde, isterseniz doğa yürüyüşü ve bisiklet turu (bisikletinizi götürmek koşuluyla) yapabilirsiniz. Belki de kamp kurup balık tutarak, geceyi suyun kenarında kurulacak bir çadırda geçirerek harika bir anı yaşayabilirsiniz. Tamamen doğal, mevsimine göre toplayabileceğiniz mantar, ıhlamur, kestane gibi doğanın bizlere sunduklarını toplayabileceğiniz eşsiz bir doğal kaynaktır burası. 2014 itibariyle ciddi şekilde arazi ağaçları kökleri ile sökülüp kamu arazisine çevrildi. Arkasından da, muhtemelen önümüzdeki sene, konuta açılıp villaları dizecekler. Henüz tükenmeden, size 15 km uzaklıktaki bu doğa harikası hazineyi dostlarınızla keşfe çıkmanızı tavsiye ederim.

İstanbul'a 15 km uzaklıktaki Ömer'li göletinden başka, çok daha özel, saklı bir cennet isterseniz, 70 km uzaklıktaki Ağva Teke Köyündeki ''Darlık Göleti'' saklı kalmış hazinelerdendir. Ağaçların yeşili, suyun rengini yakut rengine bürümesi, ilk defa göreceğiniz kuş türleri, yaban domuzu, gece kampında rastlayabileceğiniz çakal sürüsü, yani tam bir doğa gezisi için bulunmaz bir kaynaktır. Ayrıca balık tutkunlarının da vazgeçemeyeceği, keşfedilmemiş hazinelerden biridir.

 

Bir Tutam Ljubljana Bir Tutam Bled
Kebap Cenneti Dediler…

İlgili Yazılar

 

Yorum (2)

  1. Zafer Yılmaz

Oktay Hocam, ne zaman balığa gidiyoruz?

  Ekler
Ekleri görmeye izin yok
 
  1. Oktay TOPUZ

Balık sezonu bitiriyoruz bu senelik ancak mart gibi serbest dalış için program yapıyoruz, Ağva, Şile ve Ayvalık düşünüyoruz. Tüm ilgili arkadaşlarımızı bekleriz Zafer Hocam, selamlar

  Ekler
Ekleri görmeye izin yok
 
There are no comments posted here yet

Yorumunuzu bırakın

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location

Bizi takip edin