İsrail 8 (Haifa, Tel Aviv)

b2ap3_thumbnail_bahai-tapinagi-haifa-israil-mine-ekinci-gez-gonlunce.jpg

Ve hikâye biter...

Yağmur, soğuk, fırtına... Çok kişiden duymuştum Haifa'nın methini, fakat benim Haifa'daki iki günüm oldukça ıslak ve soğuk geçiyor. Bahai Tapınağı'na şöyle aşağıdan bir bakış atmak ve tapınağın önündeki caddede kendimi bir kafeden diğer kafeye atmak haricinde kayda değer pek de bir şey yapmıyorum. Üstümdeki iri damlalı koca gri bulutlar ve yolda geçirdiğim onca zamanın yorgunluğu üstüme çöküyor sanki Haifa'ya girdiğim anda.

Devamını okuyun
  3893 Tıklanma
0 yorum
Etiketler:
3893 Tıklanma
  0 yorum

İsrail 2 (Yafo/Tel Aviv)

israil-yafo-tel-aviv-sahil-gez-gonlunce.jpg

Sabah saat altı-altı buçuk. Dışarıdaki "bit pazarı"ndan gelen seslerle uyanıyorum. Güneş bile daha tepelerin, evlerin arasından sıyrılıp da göğe varamamış. Yarı açık camdan giren taze, hafif serin hava doldurmuş içeriyi. Yorgunluğumdan eser kalmadı bile, ranzanın üst katından zıplayıveriyorum aşağı. Terasta reçelli çaylı güzel bir kahvaltıdan sonra atıyorum kendimi dışarı. Hedef: Deniz. Dalgalara yaklaştıkça mest oluyorum. Bir bakıyorum ki ayakkabılarım çoktan çıkmış, denizin içinde yürür bulmuşum kendimi. Üşenmesem hostele döneceğim, havlu, bikini almaya. Ama öylesine gevşiyorum ki başımda güneş, ayağımda köpük köpük deniz, kumsalın beni götürdüğünden başka bir yere gitmem mümkün değil artık.

Devamını okuyun
  4751 Tıklanma
0 yorum
4751 Tıklanma
  0 yorum

İsrail 1

israil-ben-gurion-airport-havaalani-gez-gonlunce.jpg

Gez Gönlünce'deki ilk yazılarıma 7-21 Şubat 2011 tarihleri arasında yaptığım İsrail gezimi anlatarak başlamak istiyorum.

Şubat'ın başı, güneş görmeden geçen iki haftadan sonra bir öğle saati kalkıyor uçağım, Berlin'den Tel Aviv'e uçuyorum...

Devamını okuyun
  5626 Tıklanma
0 yorum
Etiketler:
5626 Tıklanma
  0 yorum

Bizi takip edin