1 minute reading time (235 words)

Bükreş’te Bir Salsa Club - Salsa for You

bukres-te-bir-salsa-club.jpg

Sosyal Latin dansçılarının değişmez alışkanlığıdır; başka bir şehre gittiklerinde orada bir Latin dans gecesine de gitmek isterler mutlaka. Çünkü farklı dansçılar, farklı stiller, farklı ortamlar görmek çok eğlencelidir.

Duydum ki bizden bazı danskolik arkadaşlar Bükreş'e gitmiş ve bir Latin gecesi görmeden dönmüşler! Olacak şey değil ama olmuş işte! Bunlar bir daha yaşanmasın diye mekan önerisi yapmak şart oldu.

Salsa for You Bükreş'te bir salsa club. Yani tamamen Latin müziklerinin çalındığı ve Latin danslarının yapıldığı bir ortam. Çarşamba'dan Cumartesi gününe her gece burada salsa partisi var. Çarşamba, Perşembe girişler ücretsiz; Cuma ve Cumartesi günleri ise gece 00:00'e kadar ücretsiz. Ücretsiz yani :)

Mekan ulaşımı çok rahat bir konumda, Bükreş'in merkezinde, Intercontinental Hotel'in hemen karşısındaki cadde üzerinde.

Bu yıl yaptığım Bükreş gezimde ard arda 2 veya 3 gece gitmiştim bu yere. Her seferinde farklı djler ve farklı tür müzikler vardı. Farklı tür derken hepsi Latin tabii ama bazı djler mesela, salsa ve bachata müzikleri yanında kizomba, reggaeton veya merengue müzikleri de çalıyorlardı. Dolayısıyla bu mekana üst üste birkaç gün gittim ama bir dejavu hissine hiç kapılmadım, her seferinde farklı bir keyif aldım.

Mekan çok şık diyemem, karanlıktan bir şey de göremedim zaten. Dans pisti büyük sayılmaz ama zemini fena değil. Önemli bir detay da, burada dansçıların büyük çoğunluğu LA dans ediyor!

Ey salsacılar! Yolunuz Bükreş'e düşerse artık nerede dans edilir biliyorsunuz. :)

b2ap3_thumbnail_bukres-te-bir-salsa-club-2.jpg

SALSA For You
Adres: Bdul. Nicolae Balcescu, nr. 3-5 (vis-a-vis de Hotel Intercontinental)
Bükreş / Romanya
http://www.salsaforyou.ro/

 

Ve Son
Moskova

İlgili Yazılar

 

Yorum (0)

There are no comments posted here yet

Yorumunuzu bırakın

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location

Bizi takip edin